BİZİ ARAYIN
BİZİ TAKİP EDİN

İNGİLİZCE KONUŞTURUKEN ÖĞRETEN  ‘KONUŞAN NESİLLER TALKING GENERATIONS’

İngilizce derslerimizde, anaokulundan 12’nci sınıfa kadar devam eden bütünsel ve analitik öğrenme modelinin bir karması olan EGEBİL’e özel TAG (Konuşan Nesiller TALKING GENERATION İngilizce Modeli) metodu uygulanmaktadır.  Dil öğrenmenin temeli olan 4 beceriyi (okuma, yazma, konuşma, dinleme) yedi basamaklı bir yapı üstüne kuran dil öğretim modeli anaokulundan başlayıp 12’nci sınıfa kadar devam eden bütünsel bir anlayış doğrultusunda tasarlanmıştır.

Öğrenciyi yeni anadili İngilizceyi içselleştirilmesi sağlayan, çevrimiçi ve yüz yüze uygulamalarla 365 gün 7/24 öğrenciyi yalnız bırakmayan. Proje tabanlı dersler ile öğrenciye özgüven kazandıran ve yükseköğretime hazırlayan. 21. yy. da çocuklarımıza kazandırmamız gereken, kısaca 4C olarak adlandırdığımız “communication (iletişim)”, “collaboration (iş birliği)”, “creativity(yaratıcılık)”, “critical thinking (eleştirel düşünme)” becerilerini öğreten ve öğretirken konuşturan; “TOEFL, IELTS, FCE” gibi uluslararası “YDS, ÜDS, üniversitelerin hazırlık sınıfı atlama” gibi ulusal sınavlara hazırlayan dil öğretim metodumuz, Türkiye’de sadece EGEBİL Okullarında uygulanmaktadır. 12 yılı kapsayan bu süreç, genişletilmiş MEB müfredatı, Avrupa Birliği Dil Öğretimi Çerçeve Programı ve Küresel Dil Ölçeği’ne uygun olarak tasarlanmıştır. İngilizce tasarımının her kademesindeki hedefimiz: 

ANAOKULU  

·         Oyun ve keşifle öğrenen,

·         Bütüncül fiziksel tepki (TPR),

·         Dil ve fiziksel hareketin koordine olduğu,

·         Günlük hayatla iç içe;

·         Basit ifadeleri İngilizce anlayıp konuşan

İLKOKUL  

·         Eleştirel düşünen,

·         Diğer kültürleri tanıyan,

·         Farklılıklara saygı gösteren

·         Topluluk önünde konuşan

·         Günlük hayatında İngilizceyi içselleştirmeye başlayan,

ORTAOKUL  

·         Uluslararası projelere katılan,

·         Akademik çalışmayı öğrenen,

·         LGS sınavı İngilizce kısmından tam puan alan

·         Konuşma, okuma, yazma, dinleme becerilerinde kendini geliştiren;

LİSE  

·         Analitik ve bütünsel düşünme becerilerine sahip,

·         Ulusal ve uluslararası dil sınavlarında başarılı,

·         İngilizceyi içselleştirmiş yabancı dil olmaktan çıkartmış,

·         Kariyeri konusunda kararlı bireyler.

Ayrıca genel olarak EGEBİL Okullarında öğretilen tüm disiplinler gibi bizim de amacımız, ATATÜRK’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine erişme yolunda kendi kültürüne ve diğer kültürlere saygılı, 21. yy. ın farklılığında ve farkındalığında Türk gençleri ve dünya vatandaşları yetiştirmektir.